AK Parti’nin Sinop’taki belediye başkan adayları tanıtıldı

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, Sinop Kültür Merkezi’nde düzenlenen, “AK Parti Sinop Aday Tanıtım Toplantısı”nda yaptığı konuşmada, yerel seçimlere 40 gün gibi kısa süre kaldığını söyledi.

AK Parti ailesi olarak kadınıyla, genciyle, yaşlısıyla hep birlikte sokak sokak, mahalle mahalle, kapı kapı dolaşacakları yeni bir başlangıcın daha arifesinde olmanın heyecanını yaşadıklarını belirten Karaaslan, “Türkiye genelinde elde ettiğimiz başarılar, 17 seçim zaferinin arkasından milletimizin bize olan inancı ve güveniyle bugünlere gelmiş bulunmaktayız. 1994-2024 yılları arasında geçen 30 yılda değişen çok şey var. Bugün şehirlerimizde temel sorunlarımız artık yok. Şehirlerde altyapı, üstyapı ve birtakım kültürel aktiviteler bizim için temel ihtiyaçlar artık değil, bunlar tamamlandı ancak üzerine koymamız gereken çok şey var.” dedi.

Hükümet olarak ellerinden geleni yapmaya devam edeceklerini dile getiren Karaaslan, şöyle devam etti:

Karaaslan, muhalefet partilerini eleştirerek, “Biz muhalefete karşı değiliz, muhalefet bir ülkenin demokrasisi için olmazsa olmazıdır ama biz muhalefetin zihniyetine karşıyız. Hani şu çantada keklik görülen birtakım bölge ve şehirlerde, ‘Nasıl olsa kazanırız’ diye hiçbir hizmet, hiçbir proje, hiçbir vizyon üretmeyen zihniyete karşıyız. Biz vatandaşımızın temel sorunlarını çözmek için kolları sıvamayanlara, çalışmayanlara karşıyız. Biz bu şehirler, bu ülke için gelecek vizyonları ortaya koymayanlara karşıyız. Bizler Recep Tayyip Erdoğan’ın yol arkadaşları olarak yola çıktık. Biz bir tek şeyi merkezimize aldık, insanı.” diye konuştu.

Türkiye’nin ülkeler arasında güçlü olması gerektiğini vurgulayan Karaaslan, şunları kaydetti:

Konuşmaların ardından AK Parti Sinop Belediye Başkan adayı Yakup Üçüncüoğlu ile ilçe belediye başkan adayları tanıtıldı.

Programa, AK Parti Sinop Milletvekili Nazım Maviş, Bursa Milletvekili Emel Gözükara Durmaz, AK Parti İl Başkanı Uğur Giresun ile partililer katıldı.

KAYNAK: AA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir